“Balttour 2016” pulcēja tūrisma uzņēmējus
“Balttour 2016” notika nedēļas nogalē Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Kā ik gadu izstādē piedalījās arī vēsturiskā Cēsu rajona tūrisma uzņēmēji, pašvaldības, lai stāstītu par jaunumiem tūrisma nozarē un aicinātu apceļot Vidzemi.
“Druva” izstādē uzrunāja vairākus mūsu puses tūrisma pārstāvjus, kuri atzina, ka ir svarīgi iziet no mājas un par sevi pastāstīt plašākai sabiedrībai.
SIA “Līgatnes Vīna Darītava” tirdzniecības pārstāve Sintija Vanaga norādīja, ka šajā izstādē piedalās pēdējos sešus gadus un nekad nav šaubu par to, ka jābrauc atkal.
“Šo izstādi apmeklē ļoti daudz cilvēku, šeit var vienkopus atrast daudz tūrisma informācijas. Mums gāja ļoti labi. Stāstījām par Līgatnes novadu un novada tūrisma nozares uzņēmējiem. Mūsu vīna darītavas stenda apmeklētājiem bija iespēja degustēt mūsu ražotos vīnus. Visvairāk iegaršojās lāceņu vīns,” stāsta S. Vanaga. Viņa bilst, ka izstādes laikā nācās sastapt ļaudis, kuri jau labi zināja, ko skaistu var redzēt Līgatnē, bet bija arī tādi, kuri bija pārsteigti, ka Līgatnē darina šādus vīnus.
“Tā ir milzīga pieredze, būt šeit, turklāt arī pati katru gadu uzzinu ko jaunu. Mani šogad Ogres stendā pārsteidza informācija par auto muzeju,” bilda S. Vanaga.
Tūrisma izstādē ceļotāji varēja iepazīties ar dažādiem informatīvajiem materiāliem - 30 dabas tūrisma maršrutiem, gastronomisko ceļvedi, ceļojumu stāsta grāmatu bērniem “Susuriņa piedzīvojumi Gaujas Nacionālajā parkā” un uzzināt visu par daudzveidīgajām atpūtas iespējām Latvijas lielākajā un vecākajā nacionālajā parkā. “Enter Gauja” klasterī darbojas deviņas pašvaldības - Amatas, Cēsu, Inčukalna, Kocēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Siguldas un Valmieras -, kuras izveidojušas krāšņu un apjomīgu tūrisma bukletu latviešu un angļu valodā, kas aptver visu reģionu.
Izstādē “Druvas” uzrunātie apmeklētāji “Balttour” vērtēja dažādi. Citiem šķita, ka šogad izstāde nav tik aizraujoša, citi atkal priecājās no sirds par redzēto.
Rīdziniece Inese Sirmā norādīja, ka šo izstādi apmeklē ik gadu. Viņa meklējot jaunas idejas ģimenes atvaļinājumu laikam, kā arī viņu dīdot neliels profesionāls velniņš. Viņa esot viesu mājas vadītāja, tādēļ interesē, kā tūristi tiek piesaistīti Latvijai, dažādiem novadiem un saimniecībām.
“Atzīšos, ka prātā palicis tikai pāris stendu. Man ļoti nepatīk, ja šī izstāde izvēršas tikai par makulatūras saņemšanas vietu. Ļoti patika Gulbenes bānītis un stāsts ar bānīša laupītājiem. Tiešām fantastiski. Tāpat mani pārsteidza Liepājas stends, kurā tika atvestas gan Liepājas pludmales smiltis, gan vējš. Novērtēju šādu ieguldītu darbu. Tāpat vienmēr patīk tie stendi, kur var nobaudīt ko garšīgu. Kurzemes sklandu rauši Alsungas novada stendā bija šodien nepārspējami garšīgi,” sacīja izstādes apmeklētāja un, vaicāta, kas prātā palicis no Cēsu puses stendiem, bilda: “Labs jautājums… Prātā palicis Līgatnes novada stends. Tur vislielāko uzmanību piesaistīja cilvēks gāzmaskā. Tas prezentēja Līgatnes padomju bunkurus. Bet jā, tas stends bija košs un prātā paliekošs. Citu gan laikam neko uzreiz nepateikšu, taču Cēsis man ir mīļa pilsēta. Bieži dodamies ar ģimeni atpūsties uz Siguldu, Cēsīm. Arī Vecpiebalgas rozes zinām,” sacīja I. Sirmā. Viņa norādīja -būtiski, ka katrs novads, prezentējot sevi un savas tūrisma iespējas, izceļ īpašo. Citādi ir viegli apjukt plašajā piedāvājuma jūklī.
„Balttour 2016” vienuviet varēja apskatīt vairāk nekā 470 stendu, kuros savus piedāvājumus prezentēja ap 850 tūrisma uzņēmumu no 40 pasaules valstīm.