Diena dabā. Cecīļu dabas takas
Nāk pavasaris un arvien grūtāk paliek nosēdēt istabā. Laukā silda saulīte, un daba aicina. Turklāt, kas var būt labāks par lielisku pastaigu mežā, baudot klusumu, putnu dziesmas, vēju un pat upes čalošanu. Viens no pēdējiem maniem atklājumiem ir Amatas novada Cecīļu dabas takas. Tās atrodas Ieriķos un to sākums ir netālu no Amatas novada Tūrisma informācijas centra ēkas. Vien taisni pa ceļu uz priekšu un pavisam drīz var nonākt takas sākumā.
Cecīļu dabas taka ir izveidota kā kājāmgājēju tūrisma maršruts, kurā ir iespēja iepazīt Amatas novada dabas objektus gar Kumadas upes, Dančupītes un Amatas upes krastu. Apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt cilvēka nepārveidotu dabas ainavu – Dančupītes kanjonu, minatūru ūdenskritumu, no Kumadas upes labā krasta aplūkot iespaidīgo Cecīļu iezi un citus objektus.
Taka ir marķēta, taču brīžiem tomēr jābūt uzmanīgam, lai nenoietu no takas un neaizietu uz kādu citu pusi. Takas garums ir 1,3 km, bet vasaras sezonā to ir iespēja pagarināt, dodoties uz ,,Līčiem”, pāri Amatas upei, tālāk pa labo krastu, izbaudot Amatas ģeoloģiskās takas burvību. Patiesībā tā ir lieliska iespēja “pazust” mežā vislabākajā vārda nozīmē. Un pārsteidzoša būs pastaiga, baudot bebru nedarbus un sagāztos kokus, dzeņa centienus “dakterēt” jeb sacaurumot slimos kokus, iespēja pētīt piepes, augus un iežus.
Taku iespējams apmeklēt jebkurā gadalaikā. Sezonas tumšajā periodā Cecīļu iezis un Dančupīte, sestdienās un pēc iepriekšējas pieteikšanās, ir izgaismota. Jāteic, ka šāda vakara pastaiga izvēršas par vēl lielāku baudījumu.
Teksts un foto: Liene Lote Grizāne, Ceļojumu sajūtu aģentūras “Travel Biiz” tūristu grupu vadītāja