SANTJAGO CEĻŠ - vienam, bet kopā
Liene Lote Čemme
Esam atgriezušies no sava pirmā Santjago ceļa, kurā kopā ar grupas vadītāju Lieni Andrēviču devās 15 cilvēki. Tiesa gan, būšana kopā bija tikai tajos brīžos, kad visiem bija jāizmanto sabiedriskais transports vai bija vēlēšanās kopā doties vakariņās. Visādi citādi - brīva izvēle, vai dienas gājienu cilvēks iet viens, ar kādu kopā vai turas pie grupas vadītājas.
Pēc atgriešanās no šī ceļa, grupas vadītāja Liene teic, ka ir iegūta pārliecība par to, kā grupa šāda veida ceļojumā dodas kopā. Kā veido attiecības, kā veido atbalstu tajās situācijās, kad nepieciešams. Kā viens otru uzmundrina, kad tas nepieciešams.
"Patiesībā šis bija ļoti skaisti un saliedēti. Kā vienmēr, ar mums šajā ceļā devās brīnišķīgi cilvēki. Jā, protams, ir pārdomas un ieteikumi, kurus varēsim nodot saviem nākamās grupas ceļotājiem, taču visvērtīgākais ir saprast, ka somu nevajag pārkraut! Šoreiz patiešām der teiciens, ka mazāk ir vairāk," saka Liene. Vēl grupas vadītāja norāda, ka, dodoties šādā ceļojumā, pareizāk sakot, pārgājienā - cilvēkam ir jābūt gatavam uz visu.
"Tas attiecas gan uz laikapstākļiem, gan notikumiem ceļā. Savā ziņā šis patiešām ir piedzīvojums, jo ceļā dodamies ar vienu somu," saka grupas vadītāja.
Vai esat gatavi tālai iešanai? Kā to saprast?
Lai gatavotos šim ceļojumam, varat pārbaudīt, kā jūtas jūsu kājas pēc vismaz 12 - 15 km, vēlams, vairākas dienas pēc kārtas. Šis ir īstais brīdis pārliecināties arī par to, ka jūsu apavi ir tālākam gājumam piemēroti.
Kā tikšu pie svētceļnieka pases?
Par šo jau būsim parūpējušies un tūristu grupu vadītāja to jums katram izsniegs.
Vai Santjago ceļam ir kāds marķējums?
Maršruts ir marķēts ar dzeltenām bultām, kas izvietotas ik pēc 10–50 metriem. Galvenais ceļa simbols ir dzeltens gliemežvāks – to pamanīsi kā marķējumu gājiena maršrutā, kā arī svētceļnieki simbolu piestiprina pie savām somām kā svētceļotāja pazīšanās zīmi. Taka ir labi marķēta, lai nodrošinātu netraucētu pārvietošanos arī sliktu laikapstākļu gadījumos. Nav nepieciešams izmantot kartes, soļu skaitīšanas ierīces vai citus digitālus palīgus.
Pēc iespējas mazāk lietu. Ir teiciens, ka mēs nesam līdzi mugursomā visas mūsu bailes. Tā ir klasiskākā ceļotāju kļūda – paņemt līdzi pārāk daudz mantu. Jāatceras, ka veikali ir visur un, ja kaut kas pietrūks, varēsiet to iegādāties. Ceļā var nopirkt gan plāksterus, gan izmazgāt un ižžāvēt vakarā drēbes. Šī ceļa laikā nenakšņojam klasiskajās alberģēs, bet gan 3* viesnīcās vai privātos viesu namos istabiņās pa 2 personām.
Vai iesim katru dienu visi kopā?
Nē! Tie, kuri vēlēsies, varēs iet vieni, iziet no rīta ātrāk. Katrs vienmēr tiksiet informēts, kurš ir dienas galamērķis, viesnīca. Protams, ja vienam iet bailīgi, varēs kopā iet ar grupas vadītāju.
Ūdenim ir jābūt līdzi vienmēr. Ūdeni var uzpildīt palikšanas vietā, kā arī dažādās vietās pa ceļam – ūdens ņemšanas vietas ir marķētas ar norādēm. Ja rakstīts “potable” – dzerams. Ja rakstīts “non potable” – domāts tikai roku mazgāšanai, bet ne dzeršanai.
Kas notiks, ja saprotu, ka vairs nevaru paiet?
Jums līdzi ik dienu būs Travel Biiz grupas vadītāja, kura noteikti atbalstīs un nepieciešamības gadījumā palīdzēs artransporta atrašanu, lai jūs tiktu līdz naktsmītnei. Pēc situācijas - sabiedriskais autobuss/vilciens/vai taksis. Izdevumus gan sedz katrs ceļotājs pats.
“Buen camino” jeb “Veiksmīgu ceļu” ir frāze, ko dzirdēsiet bez mitas! Lai veicas iziet katram savu ceļu! Un tiekamies mūsu nākamā gada Santjago ceļā!